AJAX KØBENHAVN HÅNDBOLD

Bestyrelsen 2019-20

 

Bestyrelsen sæsonen 2019-20:

Flemming Thomsen - Formand

Formand
Mobil: 22 74 72 28
Emailformand@ajax.dk

Niels Jensen - Næstformand

Næstformand
Mobil
: 61 77 43 72
Emailnielsjensen82@gmail.com

Leif Nielsen - Økonomiansvarlig

Økonomiansvarlig
Mobil
:  26 15 42 77
Emailleifpreben@youmail.dk

NN - Sponsor og kommunikationsansvarlig

Sponsor og kommunikationsansvarlig
Mobil:
Email:

Jan Barslev - Formand for Sportsligt udvalg

Formand for Sportsligt udvalg
Mobil: 41 41 55 99
Email: janbarslev@gmail.com

Amanda Turay - Repræsentant 1. damer

Repræsentant 1. damer
Mobil: 22 63 51 98
Emailiamturay@hotmail.com

Annette Grønmann Larsen - Repræsentant 1. herrer

Repræsentant 1. herrer
Mobil: 52 16 76 43
Mail: annetteg@ajax.dk

HS1 Jesper Bak 16-17 AJAX_65A9113

Jesper Bak - Suppleant

Suppleant
Mobil
: 28 83 93 60
Emailbakschen@hotmail.com

Jesper Bjørn - Suppleant

Suppleant
Mobil: 
Email:

Annette Grønmann Larsen - Sekretær

Sekretær
Mobil: 52 16 76 43
Mail: annetteg@ajax.dk

 

En uge før bestyrelsesmøderne kan man indsende forslag til dagsorden til formand Flemming Thomsen på mail: formand@ajax.dk

Næste bestyrelsesmøde afholdes torsdag d. 2. maj  2019 kl. 18.00 – 20.30 i Bavnehøj.

Forretningsorden for Ajax Københavns Bestyrelse – vedtaget 08-11-16:

Gældende aftaler for sæsonen 2018-2019:

Generalforsamling 2019:

Generalforsamling 2018:


Referater:
26. marts


25. februar

22. januar

22. november

04. oktober

30. august

12. juni

08. maj

12. marts

14. februar

08. januar

30. november

30. oktober

28. september

30. august

20. juni

22. maj

20.april

22.marts

21. februar

03. januar