AJAX KØBENHAVN HÅNDBOLD

Bestyrelsen 2019-20

Bestyrelsen sæsonen 2019-20:

Flemming Thomsen - Formand

Formand
Mobil: 22 74 72 28
Emailformand@ajax.dk

Niels Jensen - Næstformand

Næstformand
Mobil
: 61 77 43 72
Emailnielsjensen82@gmail.com

Leif Nielsen - Økonomiansvarlig

Økonomiansvarlig
Mobil
:  26 15 42 77
Emailleifpreben@youmail.dk

Jesper Bjørn - Sponsor/marketing

Sponsor/marketing
Mobil: 
Emailjba@3-bjorne.dk

Jan Barslev - Sportslig ansvarlig

Sportslig ansvarlig
Mobil: 41 41 55 99
Emailjanbarslev@gmail.com

Amanda Turay - Repræsentant 1. damer

Repræsentant 1. damer
Mobil: 22 63 51 98
Emailiamturay@hotmail.com

Annette Grønmann Larsen - Repræsentant 1. herrer

Repræsentant 1. herrer
Mobil: 52 16 76 43
Mail: annetteg@ajax.dk

 

HS1 Jesper Bak 16-17 AJAX_65A9113

Jesper Bak - Suppleant

Suppleant
Mobil
: 28 83 93 60
Emailbakschen@hotmail.com

Annette Grønmann Larsen - Sekretær

Sekretær
Mobil: 52 16 76 43
Mail: annetteg@ajax.dk

 

En uge før bestyrelsesmøderne kan man indsende forslag til dagsorden til formand Flemming Thomsen på mail: formand@ajax.dk

Næste bestyrelsesmøde afholdes mandag d. 17. juni kl. 18.30 – der afholdes ekstra ordinær generalforsamling kl. 18.00.

Forretningsorden for Ajax Københavns bestyrelse:

Gældende aftaler for sæsonen:

Generalforsamling 2019:

Referater fra bestyrelsesmøder:
02. maj


26. marts

25. februar

22. januar

22. november

04. oktober

30. august

12. juni

08. maj

12. marts

14. februar

08. januar