Trænerstab ungdom senior

Trænere i Ajax sæsonen 2019/2020 - opdateret 11. november 2019

Indsamler af data til listen: Sportsligt udvalg, Annette Grønmann Larsen og Irene Christensen.
Hvis man ikke ønsker, at have sine data på listen eller Ajax hjemmeside, så giv venligst Irene Christensen besked.

Hold:Titel:Navn:Mobil nr.:Mail:
Ungdom:
Happy Kidz
AfdelingsansvarligFrederikke Kristensen22 17 99 48frederikkerejgaard@gmail.com
TrænerDennis Kristensen26 80 26 91dbk1957@live.dk
TrænerIben Krogh28 29 32 17kontakt@ikrogh.dk
HoldlederChristina Bjørn40 92 95 09stinnabka@hotmail.com
AdministrativhjælperAnnette Grønmann52 16 76 43annetteg@ajax.dk
AdministrativhjælperIrene Christensen28 44 70 49IreneChristensenprivat@hotmail.com
Sportslørdag
AfdelingsansvarligJacob Just Mikkelsen30 25 40 82jacobjustmikkelsen@gmail.com
U6 + U7 Drenge og Piger
AfdelingsansvarligJacob Just Mikkelsen30 25 40 82jacobjustmikkelsen@gmail.com
U8 + U9 Drenge
Afdelingsansvarlig og trænerEddie Derlich24 34 79 54eddiederlich@gmail.com
TrænerThomas Sohnesen53 64 30 55sohnesen@gmail.com
TrænerYasir Iqbal
TrænerLinda Hammervig
HoldlederRikke Skovgaard28 43 09 75Rikkeskovgaard@hotmail.com
U8 Piger
Afdelingsansvarlig og trænerEddie Derlich24 34 79 54eddiederlich@gmail.com
TrænerAllan Kongsted31 61 14 70allankongsted@hotmail.com
U9 piger
Afdelingsansvarlig og trænerHelge Bruus Jensen40 55 66 01helge@ajax.dk
TrænerLinda Terkelsen40 42 53 43slinde84@gmail.com
U10 Drenge
Afdelingsansvarlig og trænerAnders Holme23 82 56 36andersholme@me.com
TrænerJohnni Pedersen23 36 55 11
TrænerJon Papinijon.josef.papini@gmail.com
U10 Piger
TrænerDorthe Andersson28 90 90 60denbilligeende@hotmail.com
TrænerThomas Weinreich
U11 Drenge
AfdelingsansvarligChristian Poulsen60 71 61 09duero.vin@jubii.dk
Træner 1. holdCatrine Horsted51 78 37 39catrinehor@hotmail.com
Træner 2. holdChristian Poulsen60 71 61 09duero.vin@jubii.dk
MålmandstrænerErik Granly21 93 77 91erikgranly@gmail.com
HoldlederAnne Højland26 93 06 29annehojland@hotmail.com
U11 Piger
Afdelingsansvarlig og trænerSøren Værnstrøm30 49 04 00sv.jacobsen79@gmail.com
U12 Drenge
U12 Piger
TrænerLotte ZeebergLotte.zeeberg@icloud.com
TrænerPernille Duun28 18 93 18Pernilleduun@hotmail.com
U13 Drenge
Afdelingsansvarlig og trænerMartin Titter Pedersen30 94 20 00martin.titter@gmail.com
TrænerThomas A. Andersen60 63 43 42thomas_andrzej@yahoo.com
U13 Piger
Afdelingsansvarlig og træner 1. holdCarsten Sørensen20 42 19 28carlo@kies.dk
Træner 1. holdClaus Lykke Christensen40 50 28 83clyk@outlook.dk
Træner 2. holdFrederikke Kristensenfrederikkerejgaard@gmail.com
Træner 3. holdPernille Duun28 18 93 18Pernilleduun@hotmail.com
Træner 3. holdLotte ZeebergLotte.zeeberg@icloud.com
Træner 3. holdLeon Lund Jensen24 27 80 97llj@tdc.dk
FysisktrænerZeljko Djukic51 59 77 02zdj0502@gmail.com
U15 Drenge
Afdelingsansvarlig og trænerJesper Bak28 83 93 60bakschen@hotmail.com
TrænerMartin Holmgaard
Assistenttræner og Fysisk trænerSebastian Hertz20 97 92 21sebastianhertz2@gmail.com
HoldlederCarsten Gardil27 47 24 68cga@vip.cybercity.dk
U15 Piger
AfdelingsansvarligFlemming Thomsen22 74 72 28flemmingth@msen.dk
Træner 1. holdJan Barslev 41 41 55 99janbarslev@gmail.com
Assistenttræner 1. holdStiwen Larsen52 25 45 67Stiwen@hotmail.com
Træner 2. holdThea Rosenkrans Christiansen53 77 73 74trc@sanders.pm
HoldlederFlemming Thomsen22 74 72 28flemmingth@msen.dk
MålvogtertrænerLouise Egestorp
U17 Drenge
Afdelingsansvarlig og træner 1. holdMads Lyhne25 21 01 00madslyhne@hotmail.com
Træner 1. holdNicolai Worsøe27 82 92 30nicolaikw95@gmail.com
Træner 2. holdNaman Raja Gul27 64 71 16namanT2635@hotmail.com
Træner 2. holdDaniel Boholt Andersson26 12 21 03daniel_89_andersson@hotmail.com
HoldlederKatharina Olah30 51 99 34katarina.olah@gmail.com
Fysisk træner
Fysioterapeut
Målmandstræner
U17 Piger
Afdelingsansvarlig og træner 1. holdEmil Lohse24 83 79 93emil@lohse.nu
Træner 1. holdTor Mikkelsen 27 63 32 51tormikkelsen@hotmail.dk
Træner 2. holdSøren Lyngaa Bærtelsen-Bruun51 29 29 16soeren.bruun@stakhaven.telelet.dk
Træner 2. holdSimon Guldager Christensen27 37 47 27simon_guldager@hotmail.com
Holdleder 1. holdIrene Christensen28 44 70 49IreneChristensenprivat@hotmail.com
Holdleder 2. holdJulie Christensen61 38 98 86Stokca62@gmail.com
MålvogtertrænerLouise Egestorp
FysioterapeutSimone Pedersen
Fysisk trænerLars Elmvang
U19 Drenge
Afdelingsansvarlig og trænerSonni Larsen42 44 64 20Boyson222@hotmail.com
TrænerThomas Knudsen27 82 76 12Thomas.knudsen7@icloud.com
HoldlederLars Hagbart40 96 15 33lh@datamann.dk
Fysisk trænerThomas Torabi27 82 76 12kontakt@completeathlete.dk
FysioterapeutAlexander Aagaard61 68 17 54alex-odense@hotmail.com
MålmandstrænerAdrian Birkenheuer
U19 Piger
Afdelingsansvarlig og trænerClaus Kuno
AssistenttrænerStiwen Larsen52 25 45 67Stiwen@hotmail.com
HoldlederLene Mørkeberg Oest21 40 86 11Lenemorkeberg@gmail.com
FysioterapeutSigne H. Jensensigne_hoier96@hotmail.com
Fysisk træner

Lars Elmvang
MålmandstrænerMaja Bogetoft51 52 03 68maja_bogetoft@hotmail.com
Senior
Herrer 1
CheftrænerLars Nedergaard61 20 96 61Larsfnedergaard@gmail.com
AssistenttrænerSonni Larsen42 44 64 20boyson222@hotmail.com
Målmands-/forsvarstrænerClaus Brunse24 48 01 66cb@lautruppark.dk
HoldlederJeanette Asferg60 64 14 50jeanette.asferg@gmail.com
HoldlederCatharina Henriksen21 81 04 25cat_henriksen@hotmail.com
Fysisk trænerThomas Torabi27 82 76 12kontakt@completeathlete.dk
FysioterapeutFrederik Wielandt20 76 80 88Frederikwielandt@msn.com
SportOle Christensen29 66 59 90otc@sport.dk
SportschefSasho Petrevski40 45 67 62spe@sosdahkbh.dk
DirektørDaniel Svensson51 90 99 95ds@ajax.dk
VIP & PRMikkel Frid31 20 90 45mikkel.frid@gmail.com
Bestyrelsesformand og Økonomi direktørHenrik Ritlov40 63 72 29henrik@ritlov.dk
Herrer 2
Afdelingsansvarlig og trænerMikkel Hyldebo Jensen26 35 92 36mikkel1987@yahoo.dk
Herrer 3
AfdelingsansvarligKim Fischer26 39 40 18kim.fischer@gmail.com
TrænerPeter From20 36 27 99PFN@gentofte.dk
Oldboys og Veteran
AfdelingsansvarligKim Fischer26 39 40 18kim.fischer@gmail.com
Damer 1
CheftrænerDennis Bo53 65 16 68denbojen87@gmail.com
AssistenttrænerClaus Kuno
HoldlederHanne Monsrud27 57 01 73
Fysioterapeut 29 78 58 50tine.michael@gmail.com
Fysisk trænerLars Elmvang
VideomandFlemming Jensen
Bestyrelsesformand og direktørKim Bay20 30 02 23kimb@ajax.dk
SportschefMathias Berg21 61 12 49mathis.berg@gmail.com
Damer 2
TrænerJacob Karlsen60 16 56 73karlsen_89_@hotmail.com
Damer 3
TrænerUlrik Lassen31 31 35 95ulriknlassen@gmail.com
Træner/holdlederDennis Kristensen26 80 26 91dbk1957@live.dk
Damer 4
TrænerClaus Pedersen42 78 48 38clausfp@hotmail.com