U6/U7/U8 Drenge & Piger - Sluseholmen

Velkomstbesked

Bor I i området – eller har I børn på Sluseholmen Skole – og leder efter en sjov og tryg fritidsaktivitet med masser af bevægelse og fællesskab? Så kom og prøv håndbold med AJAX København!

Vi har hold for U6, U7 og U8 piger og drenge, og vi træner øverst oppe i skolens hal på Sluseholmen. Træningen er fyldt med leg, bold, bevægelse og højt humør – og der er plads til alle, uanset om man har prøvet håndbold før eller bare har lyst til at være med.

Hos os handler det om at have det sjovt, få nye venner og lære håndboldens grundlæggende bevægelser i et trygt og opmuntrende miljø. Forældre er selvfølgelig altid velkomne i hallen – især i starten – og vi lægger vægt på, at både børn og voksne føler sig hjemme.

Så hvis I har børn i alderen 5–8 år og går på skolen – eller bare bor i nærheden – så kig forbi til en prøvetræning. Vi glæder os til at byde jer velkommen øverst i hallen på Sluseholmen Skole!
Info
Håndbold

Mød trænerteamet

Bag hvert Ajax-hold står et passioneret og engageret trænerteam, der hver uge bruger tid og energi på at udvikle spillere – både sportsligt og menneskeligt.

Vores trænere kommer med forskellige baggrunde og erfaringer, men fælles for dem alle er kærligheden til håndbolden og lysten til at skabe fællesskab, glæde og udvikling i hverdagen.

Her kan du møde trænerne og læse lidt om, hvem der står på sidelinjen for holdet.

Der er i øjeblikket ikke nogle fremhævede profiler

Tilmeld dig her!

Vil du være en del af AJAX København? Udfyld formularen nedenfor, så kontakter vi dig med næste skridt. Uanset om du er spiller, forælder eller bare nysgerrig, glæder vi os til at høre fra dig!

150,00 kr. pr. måned

Holdkalender

Følg med i alt, hvad der sker på holdet! I holdkalenderen finder du en samlet oversigt over træninger, kampe, stævner og sociale aktiviteter.

Vi opdaterer løbende, så du altid ved, hvornår og hvor det næste arrangement finder sted. Perfekt til både spillere og forældre, der vil være på forkant.