Stilling og kampkalender 1. Division Herrer

Stilling

Holdnavn K V U T +/- P
1 Nordsjælland Håndbold 17 15 1 1 527 - 431 31
2 Skive fH 17 13 2 2 528 - 474 28
3 HC Midtjylland 15 9 1 5 424 - 401 19
4 Ajax København 15 9 1 5 450 - 398 19
5 Team Sydhavsøerne 17 8 3 6 506 - 483 19
6 HØJ Elite 17 9 1 7 489 - 491 19
7 Grindsted GIF, Håndbold 17 9 0 8 479 - 456 18
8 IK Skovbakken 16 8 0 8 469 - 464 16
9 HEI, Skæring 15 6 2 7 393 - 403 14
10 Otterup HK 16 6 1 9 417 - 432 13
11 TM Tønder Håndbold 16 6 0 10 400 - 428 12
12 HC Odense - Herrer 17 1 3 13 460 - 525 5
13 SUS Nyborg 14 2 1 11 342 - 432 5
14 Elitesport Vendsyssel 13 1 2 10 325 - 391 4

kampprogram

Tilføj til kalender (iCal)
Kampnr. Dato Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Resultat
marts 2021
256391
02.
20:00 HEI, Skæring 1. Division Herrer | Pulje 1 SUS Nyborg Skæringhallen A 31-28
256436
04.
19:00 HC Midtjylland 1. Division Herrer | Pulje 1 IK Skovbakken Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen 28-31
256434
05.
19:00 HC Odense - Herrer 1. Division Herrer | Pulje 1 HEI, Skæring Odense Idrætshal Sydbank Arena 29-28
256439
05.
19:00 TM Tønder Håndbold 1. Division Herrer | Pulje 1 Skive fH Tønder Sport- og FritidsCenter Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2 28-35
256438
05.
19:30 Ajax København 1. Division Herrer | Pulje 1 Nordsjælland Håndbold Bavnehøj Arena 38-30
256437
06.
14:30 SUS Nyborg 1. Division Herrer | Pulje 1 HØJ Elite Ullerslev Kultur- og Idrætscenter Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1 25-34
256435
06.
14:30 Otterup HK 1. Division Herrer | Pulje 1 Elitesport Vendsyssel Otterup Idrætscenter Otterup Idrætscenter - Opvisningshallen 34-27
256440
07.
15:00 Grindsted GIF, Håndbold 1. Division Herrer | Pulje 1 Team Sydhavsøerne Lyng-Hallen Grindsted Lyng-hallen 30-30
256415
13.
16:00 IK Skovbakken 1. Division Herrer | Pulje 1 Elitesport Vendsyssel Vejlby-Risskov Hallerne Vejlby-Risskov Hallen 1
256398
16.
20:00 SUS Nyborg 1. Division Herrer | Pulje 1 Ajax København Ullerslev Kultur- og Idrætscenter Ullerslev Kultur- og Idrætscenter 1
256445
18.
19:00 HC Odense - Herrer 1. Division Herrer | Pulje 1 Otterup HK Odense Idrætshal Sydbank Arena
256444
20.
14:00 Elitesport Vendsyssel 1. Division Herrer | Pulje 1 HC Midtjylland Hallen Park Vendia, Hjørring
256446
20.
14:30 Skive fH 1. Division Herrer | Pulje 1 Grindsted GIF, Håndbold KCL Skive Interfjord Arena
256441
20.
15:00 Nordsjælland Håndbold 1. Division Herrer | Pulje 1 TM Tønder Håndbold Royal Stage, Hillerød
256447
21.
15:00 HEI, Skæring 1. Division Herrer | Pulje 1 Team Sydhavsøerne Skæringhallen A
256442
21.
15:30 HØJ Elite 1. Division Herrer | Pulje 1 Ajax København Jyllingehallen Jyllinge-hallen
256443
21.
17:00 IK Skovbakken 1. Division Herrer | Pulje 1 SUS Nyborg Vejlby-Risskov Hallerne Vejlby-Risskov Hallen 1
256449
25.
19:00 HC Midtjylland 1. Division Herrer | Pulje 1 HC Odense - Herrer Sportscenter Herning Sportscenter Herning, Opvisningshallen
256454
27.
14:45 Team Sydhavsøerne 1. Division Herrer | Pulje 1 Skive fH Maribo-hallerne Maribo-hallerne 2
256452
27.
15:00 TM Tønder Håndbold 1. Division Herrer | Pulje 1 HØJ Elite Tønder Sport- og FritidsCenter Tønder Sport- og FritidsCenter, Hal 2
256450
27.
15:00 SUS Nyborg 1. Division Herrer | Pulje 1 Elitesport Vendsyssel Nyborghallerne Nyborghallerne 1
256451
27.
16:15 Ajax København 1. Division Herrer | Pulje 1 IK Skovbakken Bavnehøj Arena
256453
27.
17:00 Grindsted GIF, Håndbold 1. Division Herrer | Pulje 1 Nordsjælland Håndbold Lyng-Hallen Grindsted Lyng-hallen